BIOPTRON lampa

08.11.2019

Slnečné svetlo je najčastejšia forma energie. Je to základná sila cyklu života, teda je to ten najvhodnejší element pre posilnenie a podporenie procesov v organizme. Mnohé staroveké národy vedeli o liečebnom účinku svetla na ľudský organizmus a využívali ho na liečenie najrôznejších zdravotných problémov. Hoci v starovekých časoch nebol nikto schopný vedecky tieto účinky vysvetliť, liečivá sila tejto terapie bola jednoznačná. Slnečná energia a svetlo dokázali rýchlejšie hojiť rany spôsobené z rôznych príčin.

Prečo slnečné svetlo lieči?

Slnečné svetlo je časťou elektromagnetického žiarenia, ktoré sa šíri v nami rozličných dĺžkach a má určitú energiu. Viditeľná časť slnečného svetla je nepatrná čiastka elektromagnetického spektra existujúceho v prírode. Neviditeľné časti spektra slnečného svetla sú ultrafialové (UV) a infračervené (IR) svetlá, obe pôsobiace na ľudský organizmus. Ultrafialové svetlo sa nachádza pod viditeľnou časťou spektra a je zložkou slnečného žiarenia, ktoré môže spôsobiť vážne zdravotné problémy. Infračervené svetlo sa nachádza nad viditeľnou časťou spektra a zväčša sa využíva ako zdroj tepla.

Pre koho je Biolampa Zepter Bioptron určená a ako liečenie prebieha?

Liečba pomocou biolampy Bioptron je rýchla a bezbolestná. Svetelné žiarenie vychádzajúce z biolampy nehreje a preto nehrozia žiadne popáleniny. Je preto mimoriadne vhodné pre liečbu celej rodiny od tých najmenších až po tých skôr narodených. Podľa konkrétneho problému, na ktorý biolampy Bioptron používame, liečba prebieha denne v niekoľkých fázach, väčšinou až do ustúpenia príznakov alebo bolesti. Preto je liečba biolampou Bioptron vhodná aj pre tých najmenších. Dĺžka každej aplikácie biolampy sa líši v závislosti na druhu ochorenia, ktorý liečime, ale spravidla nepresiahne 10 minút.